پروژه راه اهن در مسیر هند-عربستان-اسراییل تا اروپا

پروژه راه اهن در مسیر هند-عربستان-اسراییل تا اروپا

سعودی‌ها از آمریکا می‌خواهند که به ساخت «آرامکو هسته‌ای» کمک کند

ریاض به رهبران آمریکایی پیشنهاد داده است که پروژه مشترک ایالات متحده و عربستان برای ساختن برنامه انرژی هسته‌ای غیرنظامی این کشور را توسعه دهند.

معضل قرارداد قطر

یکی از سوالات کلیدی پیش روی بازار این است که قطر با تمام ظرفیت تولید LNG فروخته نشده ای که در حال ایجاد است، چه خواهد کرد - آیا قطر در قیمت گذاری پیشتاز خواهد بود یا عقب مانده است و کدام منطقه را هدف قرار خواهد داد.

تفاهم‌نامه چین و عربستان

عربستان سعودی و چین 35 معامله به ارزش 30 میلیارد دلار در طول سفر شی جین پینگ امضا و ارزش این قراردادها در حدود 30 میلیارد دلار است.

گزارشی از سازمان برنامه جهانی غذا (WFP)

جنگ در اوکراین، خاورمیانه و شمال آفریقا را به سمت گرسنگی عمیق تر سوق می‌دهد، زیرا قیمت مواد غذایی در حال رسیدن به بالاترین حدِ نگران‌کننده است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق خطاب به بانک مرکزی: نمی توان همه کشورهای همسایه را با یک قاعده اداره کرد

بازار عراق درسال‌های اخیر به‌ عنوان بازاری مهم و استراتژیک برای بخش‌خصوصی و بخش دولتی ایران مطرح بوده و تجار ایرانی حساب ویژه‌ای روی این بازار منطقه‌ای باز کرده‌اند. در این راستا مقامات دو کشور همواره بر توسعه همکاری‌ های اقتصادی و تجاری تاکید کرده‌اند، اما در این میان اعمال برخی سیاست ‌ها از سوی دولت عراق مانند افزایش تعرفه‌ های وارداتی یا ممنوعیت‌ های تجاری و از طرف دیگر برخی مشکلات و سیاست های داخل ایران هدف گذاری ‌های تعیین ‌شده میان دو کشور را با دست ‌اندازهایی مواجه کرده است. در صورتی که در این شرایط انتظار از تصمیم گیران سیاسی و اقتصادی این است که نباید بازارهای مطمئن خود را با بی تدبیری از دست داد. در این خصوص با یحیی آل اسحاق رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفتگویی انجام شد که در ادامه می خوانیم:

نقش گردشگری در رشد اقتصادی: شواهد تجربی از عربستان سعودی

گردشگری برای موفقیت بسیاری از اقتصادهای جهان حیاتی است و به طور گسترده ای مورد توجه بوده است. متأسفانه تعداد کمی از مطالعات در مورد این موضوع در زمینه عربستان سعودی انجام شده است.

بعید است عربستان برنده سقوط نفتی باشد

در حالی که 4 میلیارد نفر در سراسر جهان تحت محاصره ویروس کرونا قرار …