برای سال 1402؛ دولت نیاز به یک آواربرداری سنگین از روی اقتصاد دارد

می خواهیم شرایط اقتصاد ایران در سال 1401 را با هم مرور کنیم و برای سال 1402 برنامه اقتصادی خود را ببندیم! یعنی می خواهیم برای حفظ ارزش پس‌اندازهای خرد و البته اگر در ته جیبمان باقی بماند به سمت بازارهایی برویم که بازدهی مناسبی داشته باشند که فقط بتواند ارزش پول در برابر تورم را حفظ کند؛

بودجه ۱۴۰۲ نشان می‌دهد آیت الله رئیسی با مشکلات متعددی رو به رو خواهد بود

دولت سیزدهم در حالی دومین لایحه بودجه‌ را تدوین و به مجلس تقدیم کرده که هنوز با کسري بودجه امسال خود دست و پنجه نرم مي‌کند؛

گویی نمی دانند که نمی دانند

سید مرتضی افقه

اگر تورم بازنده زیادی داشت تا این حد به پیش نمی رفت

دلاِر 40 هزار تومان، یک رکورد عجیب و نگران کننده برای اقتصاد سرد ایران است. با جمشید عدالتیان اقتصاددان در این باره به گفت و گو نشسته ایم.

سایه بلندِ تورم بالا

این روزها تقریباً همه به تورم فکر می کنند و نگران آن هستند. هدف ثبات قیمت در حال حاضر نادیده گرفته شده است. این چیزی است که اعداد به ما می گویند.

مردم اشتباه می کنند، دولت مالیات ها را افزایش نداده است

امروزه سیستم مالیاتی علاوه بر تامین بخش مهمی از درآمدهای دولت، وظیفه‌ی تخصیص بهینه منابع، برقراری عدالت اجتماعی و شفافیت اقتصادی را نیز بر عهده دارد.

اگر مسئولان کشور خواهان تورم پایین هستند، باید استقلال بانک مرکزی حفظ شود

مدتی است نگرانی‌های عمیقی از آینده اقتصادی کشور در جامعه سر بیرون آورده است. گفتگو با پویا جبل عاملی را در ادامه می خوانیم:

در دولت آیت الله رئیسی، بانک مرکزی چراغ خاموش حرکت می کند

اکنون که 10 ماه از عمر دولت سیزدهم سپری شده، سوال اینجاست که آیا دولت آیت الله رئیسی در مسیر کاهش پایدار تورم گام برداشته است یا خیر.

بانک مرکزی؛ اقتصاد ایران از رکود خارج شد / مردم؛ رکود اقتصادی همچنان پابرجاست

در خصوص رکود طولانی اقتصاد ایران، با عباس معمارنژاد، معاون بانک و بیمه سابق وزیر اقتصاد، گفتگویی انجام شد که در ادامه می خوانیم:

سردرگمی دولت آیت الله رئیسی در بودن یا نبودن ارز ۴۲۰۰ تومانی

بعد از گذشت سه سال از عمر ارز ترجیحی سرانجام در آخرین ماه سال 1400، نمایندگان مجلس با هماهنگی دولت سیزدهم تصمیم گرفتند که این ارز ترجیحی را حذف کنند.